Bergens it-sted på nyttårsaften og i romjulen

Klar for å feire nyttårsaften eller ha en koselig middag i romjulen? Her sikrer du deg bord på en av våre fantastiske restauranter.

Vi har lokalet for deg som ønsker et privat arrangement, for deg som ønsker en skikkelig fest med familie, venner til lunsj eller på nyttårsaften. Og det deiligste? Det eneste du trenger å tenke på, er festantrekket, så kan du komme til dekket bord og gode cocktails og drinker.

Nyttårsaften på Zander K

Bli med på årets siste og kanskje beste kveld! På Zander K runder vi av året med god mat, god stemning og enda bedre selskap. Kjøkkenet byr på en deilig nyttårsmeny full av smak, laget med sesongens beste råvarer.

Ta med venner, familie eller kollegaer og start det nye året med et festmåltid du sent vil glemme.

Bordsetting: 18.00 eller 21.00

🥂 Se nyttårsmenyen her

Book her

Nyttårsaften på Grand Terminus Hotel

Bli med og feir overgangen til et nytt år med en uforglemmelig 4-retters festmiddag – fylt med smak, stemning og godt selskap.

Vår nyttårsmeny byr blant annet på lokalfanget sjøkreps, perfekt pannestekt torsk, mørt kalvekjøtt og en frisk avslutning med tindved og hvit sjokolade.

Bordsetting: 21.00

Pris: 1 085,- per person

Book her

Middag i Frescohallen

Frescohallen har en imponerende atmosfære med vakre freskomalerier på veggene, skapt av kunstneren Axel Revold i 1923. Restauranten tilbyr en variert meny med fokus på moderne nordisk mat og lokale råvarer. Lokalet er populært for både middager og spesielle anledninger, og kombinerer historisk arkitektur med kulinariske opplevelser – og gir en nydelig stemning når det er julebordsesong.

Her spiser du med kjæresten, eller samler hele kontoret eller familien.

Middagsserveringen på nyttårsaften er utsolgt, men vi holder åpent hele romjulen og har ledige plasser til lunsj på nyttårsaften.

Her booker du bord

Åpningstider i romjulen og nyttår:

Matbaren:

24.–25. desember: Kjøkkenet stenger kl. 21:00

Baren stenger kl. 23:00

Ingen lunsjservering i denne perioden 24.12–02.01

Bjerck Restaurant & Bar:

23.desember - 11:00 til 18:00

24-26.desember: Stengt

27-30. desember: 13:00 - 21:00

31.desember: 18:00 - 00:30

1.Januar: stengt

2.Januar: Tilbake til vanlig åpningstider

La oss ønske 2026 velkommen på ekte Bjerck-vis!

Denne kvelden serverer vi kun vår spesialkomponerte nyttårsmeny – laget for å nytes i godt selskap. Vi gleder oss til å feire inngangen til det nye året sammen med dere, med gode smaker, latter og bobler i glasset.

MENY (1095,- per person) Se meny her

Book her!

Izakaya:

Vi holder åpent gjennom hele perioden fra 21. desember til 4. januar, alle dager:

17:00 – 22:00 (kjøkkenet stenger kl. 21:00)

31. desember 18:00-24:00 (kjøkkenet stenger kl. 20:30)

Feir nyttårsaften med oss – nyttårsmeny kr 1.295,-

Ønsker du å bestille bord?

Book her

Frescohallen:

Vanlig

Engen Steakhouse:

Søndagsåpent: 14. og 21. desember, kl. 13.00–21.00 (Kjøkkenet stenger kl. 19.00)

På søndagsåpent serverer vi vanlig middag og à la carte hele dagen.

Vi holder stengt fra 22. desember til 1. januar. Vi åpner igjen 2.1.2026 kl. 16.30.

Fresquito:

Vi holder stengt fra 21 desember til 7 januar.

Speilbaren:

Vi holder stengt fra 21 desember til 7 januar.

Våre hotell etter fest